| rap4us a întrebat:

Pentru cei cu Windows 7 , am si eu o problema. Deci mi-am instalat Adobe Flash Player 10 si cand vreau sa joc un joc pe net la care imi trebuie Adobe deodata zice Internet Explorer has stopped working... Ce pot sa fac ?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai windows original? sau ai descarcat de pe net o versiune de windows 7? Ce versiune de Internet Explorer ai?
O rezolvare vezi aici:
1. Intai se intra la Internet Options direct din Control Panel sau din Network And Sharing Center
2. In fereastra aceia mica mergi la Tab-ul Advanced si bifeaza Use Software Rendering Instead Of GPU Rendering gasit in prima optiune la Accelerated Graphics.
SAU
http://pctroubleshooting.ro/......mdshimdll/
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| rap4us explică (pentru neluL):

Am incercat prima varianta, adica aia care ai zis-o tu dar tot nu a mers. Iar la a doua varianta nu inteleg prea bine ce trebuie sa fac... Ma poti ajuta la a2a varianta?

| neluL a răspuns (pentru rap4us):

Ce browser folosesti si ce pluginuri si expansiuni ai instalate in el? Poate unul din pluginuri sau expansiune se afla in conflict.
Apoi da click-dreapta pe desktop si in context menu o sa-ti apara "nVidia Control Panel". Aici faci setarile din linkul care ti l-am dat.

| rap4us explică (pentru neluL):

Pai folosesc in general explorerul dar uneori si chrome... si am instalat flash player 11 si

| neluL a răspuns (pentru rap4us):

Daca vrei sa-ti mearga Internet Explorer ->Fa update la windows (daca ai win original) Daca nu, atunci foloseste Chrome sau Mozilla. si fa setarile de mai sus ->da click-dreapta pe desktop si in context menu o sa-ti apara "nVidia Control Panel". Aici faci setarile din linkul care ti l-am dat.