| andreibagut01 a întrebat:

Am o eroare cu toate jocurile pe care le joc pe PC.Rezolutia mea de la monitor e 1024x768.In jocuri rezolutia imi este de 800x600.In jocuri nu este afisat corespunzator rezolutia.Ca sa imi mearga rezolutia de 800x... in jocuri trebuie sa imi setez rezolutia de la personalize la 800x600.Dar 800x600 e prea mare pe desktoplaughingInainte imi mergeau perfect jocurile si pe 800x600.De astazi nu mai merge.Pot sa imi setez rezolutia din jocuri pe 1024x768 si se vede perfect, dar imi merge greu jocul dupa.E cumva de la placa video?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca jocurile cer multe resurse fizice, e normal sa se miste greu. Nu ai mentionat ce fel de joc vrei sa rulezi. Daca aplicatia nu consuma mult, problemele pot tine de sistemul tau.
Poate fi driver-ul placii video.
Mai tine cont si ca aplicatiile depind inclusiv de DirectX.

| andreibagut01 explică (pentru dannyel86):

Multumesc.de fapt, totul a revenit la normal.acuma merge.

1 răspuns: