| Marginean_Bogdan_1992 a întrebat:

am o întrebare dacă îmi iau doua placi video de la nVIDIA 1080 o sa funcționeze amândouă? Și cum le conectezi între ele am înțeles ca exista un cablu special pentru asta

Răspuns Câştigător
| TheOneTime a răspuns:

Da, ele vor merge amandoua, dar ai grija sa ai un procesor bun, sa poata sa le duca pe amandoua, pentru a nu face bottleneck. Pentru a functiona amandoua ca 1 singur ( adica sa le conectezi ) vei avea nevoie de un SLI Bridge.
Poti sa iei de pe PC Garage cand revin in stoc. Sa te informezi distanta dintre cele doua placi video ca sa nu cumperi un SLI Bridge prea mare sau prea mic.
http://www.pcgarage.ro/cauta/Sli+bridge
Pentru o reducere poti sa folosesti codul asta : TRN4SK5Z

1 răspuns: