| Varsatorul1 a întrebat:

Pc-ul meu se incalzeste foarte repede si atunci cand este fierbinte de la 120 de fps imi scade la 5-10-14 fps pentru cateva secunde (2-4). Mentionez ca i-am schimbat pasta termo-conductoare acum 3 luni si jumatate. Componenete : i5-5200U 2.20GHz si 4 GB RAM. Mentionez ca pana acum 3 luni si jumatate nu i-am schimbat pasta termo-conductoare de 4 ani in coace. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti tŕebuie ventilatoare in plus in carcasa sau una cu aerisire mai buna.

| DarthNiger a răspuns:

Pasta se schimba atunci cand procesorul se incinge prea repede si prea mult, acum depinde si de pasta, curata PC-ul de praf din cand in cand daca are, pune antivirusul sa scaneze, ai putea sa ai un malware si multi alti virusi.

| Varsatorul1 explică (pentru DarthNiger):

Cu problema asta l-am dus la reparat si omul acela mi-a curatat pc-ul de praf, mi-a schimbat windows-ul si pasta termom-conductoare. Dupa acea a mers bine pana acum

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Vina se datoreaza tipului de procesor, acesta fiind din seria U. Cele din seria asta se supraincalzesc si dau crash.