| NoNamemartes a întrebat:

am o problema foarte mare, de dimineata s-a luat lumina si a dat o la loc cand sa aprind calculatoru mergea dar monitorul nu se aprindea dar nu cred ca s-a ars ca imi Arata ca este curent in el ce sa fac poate are praf PC in el? dau Funda!

Răspuns Câştigător
| AndreiG007 a răspuns:

Problema ta si eu am intalnit-o. Nu este de la PC. PC-ul poate avea si nu stiu cat praf pe ventilatoare. El tot ruleaza. Dar nu strica o curatare la 6-8 luni. Revenind la Monitor s-au supraincarcat/umflat/ars condensatorii. (Acei cilindrii de culoare verde de obicei). Ceea ce poti face daca ai un tata mai tehnician, sa cumpere alti condensatori si sa ii inlocuiasca. (lipirea se face cu pistolul acela de lipit standard. Nu stiu cum ii zice) daca nici asta nu poti, dul la service daca mai ai garantie, si daca e un monitor vechi gen 2000-2012 de ce nu unu nou.

| NoNamemartes explică (pentru AndreiG007):

Multumesc mult, Mai astept raspunsuri Daca nu o sa iti dau tie funda

1 răspuns: