| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Un vecin si-a luat acum 6 zile un calculator, la instalat, mergea totul corect pana astazi, nu stiu de ce monitorul se tot restarteaza si nu cred ca este de la curent sau de la unitate deoarece am pus monitorul si la unitatea mea,, si a mers cred ca un min si a inceput sa se restarteze.Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| w3xuLik a răspuns:

Draga Alin, cel mai sigur problema vine de la cablul de alimentare al monitoruluiwinking.S-ar putea ca, cablul sa nu faca atingerea corecta si monitorul sa se tot stinga.Te rog mentioneaza-mi ce fel de monitor este si din ce an (l-a luat cu tot de calculatorul?) si de
unde l-a cumparat. Daca este mai vechi (gen cub) trebuie sa-l duca la reparat(mi s-a intamplat si mie). Deci astept sa-mi mentionezi cele de mai sus ca sa te pot ajutawinking
w3xuLik

4 răspunsuri:
| Traianosik a răspuns:

Exista 3 posibilitati. 1. Este din monitor
2. este din Placa Video
3. este din placa de baza.
La mine a fost din Placa de baza iar acum merge super bine.
Funda?

| IsaBeLLaa a răspuns:

cred ca poate fi de la unitatea ta sau nu stiu.e o problema cam compicata nu stiu de te pot ajuta.

| IsaBeLLaa a răspuns:

cred ca poate fi de la unitatea ta sau nu stiu.e o problema cam compicata nu stiu daca te pot ajuta.cred ca a luat virusi asa-i problema

| Roby_3118 a răspuns:

Sall, am avut si eu problema asta, am desfacut unitatea si unele unitati de noi nu sunt lipite bine pe contacte si nu fac bine atingere incearca sa mai misti mufa de la placa video!