| SkateNWeed a întrebat:

Am o problema in legatura cu pc-ul meu.File association, ori ce program, joc sau ori ce imi apare fara icoana si cand dau click pe el devine semi-transparent, iar unele chesti imi apar cu icoane si imi spune: Open with? Mereu, dar mereu imi da asta si ma streseaza fiindca nu pot deschide aproape nimic.De cand am luat mozila(aveam ca browser internet explorer) parca nu mai e pc-ul meu, imi da ogroaza de eroi si zau de nu m-am saturat.Dau funda celui care ma ajuta

2 răspunsuri:
| Cool_Andy_1990 a răspuns:

Te ajut eu draga prieten!
Uite incearca sa iti reformatezi PC-ul baga un XP pentru ca solicita mai putin procesorul si asta e cel mai bun pentru gaming de performanta zic eu!
si daca iti apare asa dai open with si deschidel cu un program care sti ca il citesti depinde ce e...iar ca browser iti recomad sa folosesti Google Chrome! e mai bun decat Mozilla si Explorer-ul( deci fa Reformatarea fa ce ti-am zis si o sa mearga crede-ma)
Sper ca ti-am fost de folos!(PS : daca e ceva cheama si un specialist daca intampini probleme, ar trebui sa fixezi si niste setari din BIOS!)

| SkateNWeed explică (pentru Cool_Andy_1990):

Eu folosesc win xp, am umblat undeva in folder option si acolo aleg cu ce sa se deshida fisierele, partea proasta este ca pot alege DOAR un program.De exemplu: am ales acolo cs, pe ori ce dau click mi se deschide cu cs( in afara de mozila)