| badeadaniel98 a întrebat:

Am si eu o intrebare... acum 2 zile mi.am descarcat overwatch de pe blizzard battlenet pentru ca a fost gratis. de maine o sa coste in jur de 30, 40 de euro. Intrebarea mea este, daca imi fac windowsul sau sterg jocul, il pot descarca din nou fara bani, adica blizzard foloseste acelasi sistem ca si steamul? sau trebuie sa-l platesc pentru fiecare instalare. mi se salveaza pe cont jocul exact ca la steam?

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Nu trebuie să-l reinstalezi... când nu mai este gratis un joc, pur și simplu nu te va mai lăsa să intri în el până nu-l plătești, probabil îți va apărea o notificare.
Și da e ca la steam, se păstrează în cont nu neapărat pe pc și după ce-l cumperi, poți să-l ștergi și descarci de câte ori vrei.

3 răspunsuri:
| AlexSFX a răspuns:

Odata ce o sa fie adaugata plata la accest joc nu o sa mai poti juca pe el numai daca platesti acea suma la fel cum a fost la street fighter 4 de pe steam cand a fost free si probabil ca dupa ce o sa platesti nu o sa conteze daca schimbi windowsul

| badeadaniel98 explică (pentru AlexSFX):

Pai daca l.am luat gratis, ca a fost gratis, acum nu mai e, trebuie sa il cumpar pentru a.l instala din nou?

| Reb a răspuns (pentru badeadaniel98):

Da, a fost gratis ca lumea sa-l testeze, iar acum toti care s-au jucat trebuie sa il cumpere. Chiar daca iti instalezi un windows nou atat timp cat iti ai contul nu va costa din nou sa il instalezi daca l-ai avut cumparat pe contul acela.