| Beny_Benytzu_1997 a întrebat:

Am și eu o întrebare legata de placa mea video (GTX 970 MSI 4GB), când încerc sa pornesc pc-ul îmi scrie pe monitor " Power saving mod ", am încercat sa schimb cablurile dintre unitate și monitor, degeaba, m-am uitat la placa video când incercam sa pornesc pc-ul, iar ventilatoarele ei porneau dar ușor, ușor își pierdeau din viteza și se opreau de tot.
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| SkryDll a răspuns:

Daca iti spune "Power saving mod" e posibil sa il ai pe modul de salvare energie incearca sa umbli in setari poate merge. Sau daca nu, incearca sa schimbi cablul de alimentare. Sanatate!

| Beny_Benytzu_1997 explică (pentru SkryDll):

Ce setări? Adică nu îmi intra in windows, rămâne pe ecran scris "Power saving mod " și atât. Mulțumesc oricum pentru răspuns!

| alexboss2020 a răspuns (pentru Beny_Benytzu_1997):

Inseamna ca daca nu iti intra in windows, posibil ori sa fi facut tu ceva pe acolo, reinstaleaza windows-ul si selecteaza high performance, adica in jocuri sa fie totul folosit la maxim