| DexTer01 a întrebat:

am si eu o intrebare, procesorul Intel G3220 scrie ca suporta rami cu frecventa pana in 1333mhz si am mai gasit pe alte site-uri ca poate suporta si 1600 si as dori sa stiu daca merge sa pun unul.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Poate placa de baza suporta memorii pana la 1600 mhz, nu si procesorul. El suporta memorii pana la 133 mhz, cu o latime de banda de pana la 21.3 Gb/s.
Poti sa pui si memorii de 1600 mhz, dar nu are rost atata timp cat procesorul este limitat la 1333, te va trage in jos.

Bft!