| Valentin_Ionutz_1990 a întrebat:

Care dintre Amd x4 860k si Intel pentium G3258 ar fi mai bun pentru gaming?
Cine vine cu cele mai multe argumente dau FUNDA!
Tin sa precizez ca am: 8Gb ram ddr3 1600mhz
Si o placa video Nvidia 750 Ti de 2g ddr5 128 bit big grin

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Http://cpu.userbenchmark.com/......2434vs3265
Deși e cam aiurea să compari un dual core cu un quad core.
Oricum, mai trebuie să ții cont că pentru fiecare ai nevoie de un alt tip de placă de bază, având socluri diferite.
Și doar la Intel mai poți păstra placa de bază dacă vrei să faci upgrade la procesor (iar).

| AstroNoot a răspuns:

Intel e mai bun, dar esti sigur ca se potrivesc pe placa de baza? Ce procesor ai avut inainte?

| Valentin_Ionutz_1990 explică (pentru AstroNoot):

Acum am un Q6600 2.4 ghz, pe lga 775, dar schimb si placa de baza big grin