| elgoog a întrebat:

cred ca mi-a murit bateria la laptop.
-Incarcatorul merge scrie (plugged in, charging)dar nu se mai incarca bateria, adica atunci cand il aprind merge animatia si se incarca vreo 1 minut dupa gata se opereste animatia aia de la baterie.
-Daca mi-a "murit" bateria trebuie neaparat sa-mi iau alta sau as putea sa folosesc doar incarcatorul? Baterii de la laptop am inca vreo 10 care sigur merg dar le am in Romania (eu stand in fr) si prin noimbrie merg in Romania.
-Deci sa zicem, pana in noimebrie as putea tine doar incarcatorul la laptop sau trebuie 100% repede sa-mi iau alta baterie?
-UPDATE:. acum vad ca a inceput sa se incarce normal, oare sa fi fost doar o problema ceva de la windows sau ceva de genul? sau cand merg in noiembrie sa ii schimbi 100% bateria? deci asta este intrebarea mea sa fi fost doar ceva de la el? AAA INCA CEVA, eu am un ventilator de birou pentru ca mi-e cald si duce si catre pc iar asa nu se incalzeste deloc sa fie si asta vreo problema?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Da, foarte posibil.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Incearca sa calibrezi bateria. asta daca nu e foarte batrana. in general o baterie de laptop are o medie de viata de 2-3 ani cel mult.

| elgoog explică (pentru gelu1970):

Nu,asta este un laptop destul de nou il am din iarna ar putea fi batrana?

| gelu1970 a răspuns (pentru elgoog):

Daca e un laptop nou cumparat in iarna nu e cazul. poate sa fie o eroare a sistemului de operare, sau de asemenea un defect al bateriei. dar bateria trebuie sa fie inca in garantie.
incear o calibrare si vezi cum se comporta in urmatoarele cicluri de incarcare

| elgoog explică (pentru gelu1970):

Oricum in noiembrie am de gand sa ii fac niste update-uri adica sa-l fac mai bun mai puternic, deci sunt sanse sa fi fost o problema de la sistemul de operare? stii chestia aia? Start > Device Manager > DAi Unninstall la batery > si dupa dai refresh. asa am facut si de cand am facut asta merge acum. Deci sa fi' fost o mica problema?

| gelu1970 a răspuns (pentru elgoog):

Da, foarte posibil.

| OneReason a răspuns:

Scoate bateria, eu asa am facut ca la mine bateria mi se descarca foarte repede si de asemenea se incarca foarte repede, si mi-a fost frica sa nu faca laptopul meu un scurt ciurcuit ceva, asa ca am scos bateria si am stat cu incarcatorul numai in priza si nu am mai avut probleme.