| AndreiHELPme a întrebat:

Am o mica/mare problema... am un laptop mai vechi, si fiid vechi bateria era cam bulita asa ca se tot stingea spontan. cu chiu cu vai am facut rost de o alta baterie si din curiozitate am facut click pe inconita din drepta ecranului cu bateria care arata ca se incarca. Mi-a aparut o interfata care arata urmatorul mesaj,, plugged in, not charging,, si na, stand mereu cu el in priza ( pentru ca nu imi trebuie altundeva decat pe biroul de acasa ) cred ca s-a stricat cv la el, ori are cv incarcatorul ( cu toate ca nu cred, bateria fiind 0% ma gandesc ca daca era de la incarcator nu mai pornea )
Ajutor va rog... dau funda big grin

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Scoate bateria si il utilizezi doar la curent. posibil ca bateria ce o ai nu e buna