| SaviouR99 a întrebat:

Cum vi se pare procesorul
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2, 33Ghz
Este unul decent?
Vreau sa descarc jocuri gen GTA IV / V, Assassin Creed Unity/Syndicate si nu stiu daca imi duce procesorul.
Cu ce procesor s-ar compara? si daca l-as schimba cu unul putin mai bun, care ar fi acela?

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Iti recomand sa cauti un Q9xxx pentru socket 775.
Q8xxx este bun dar o sa ai undeva la 30-40 FPS.
Ce placa video ai?

| SaviouR99 explică (pentru SilviaDulcik):

Este bun, am inteles,,, dar vreau o comparatie de genul procesorul meu si i5 sau i3

| CPAElites a răspuns (pentru SaviouR99):

Eu am un Quad Core Q9505 + GTX 750 TI si ruleaza GTA 5 pe rezolutie Full HD setarile date pe Mediu spre High am +40 fps-uri.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru SaviouR99):

Procesorul tau se compara cu prima generatie de Sandy Bridge, cu i5 dual core HT, gen i5 650.
Daca ar fi sa comparam cu ce e acum, cu Haswell si Skylake, un pentium il bate destul de tare.