| Narco a întrebat:

Salut, TPU. De ceva timp am o problema cu contul meu de Yahoo mail. Cand incerc sa intru pe contul meu imi spune ca un Account Key a fost trimis la o alta adresa care este a tatalui meu. Ca sa intru pe adresa tatalui meu, imi trebuie account keyul trimis catre o alta adresa pe care nu o recunosc nici eu, nici tata si nici mama. Cum pot sa imi accesez contul? Dau funda, urgent va rog! Vreau sa mentionez ca stiu parolele la ambele emailuri

2 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Poţi recupera contul doar dacă ai o adresă de email de rezervă sau dacă ţi-ai adăugat numărul de telefon la cont! În cazul în care ai adăugat un număr de telefon adresei respective, cere recuperarea pe mobil sau pe adresa de rezervă a contului respectiv, care din spusele tale este adresa tatălui. Dacă nu merge la tine, încearcă şi la tatăl tău recuperarea prin număr de telefon. Dacă reuşeşti să intrii pe oricare dintre ele, intră în setări şi caută adrese email de rezervă şi şterge-le şi adaugă-ţi numărul de telefon.
O zi bună şi sper că răspunsul meu te v-a ajuta!

| Narco explică (pentru CiobotaruValentin):

Am reusit intr-un fel sa recuperez adresa tatalui meu. Acum, cand intru pe adresa tatalui imi pune mereu @yahoo.ro in loc de @yahoo.com la final. Chiar daca eu dau login cu @yahoo.com
Asa nu imi pot accesa contul meu, din nou. Alte optiuni?