| GarryOfLivia a întrebat:

deci sa va explic problema mea:
ma jucam linistit pe pc cand dintr-o data s-a blocat imaginea, eu am asteptat crezand ca se va de: pe monitor nu aparea nimic pur si simplu era negru
Deci intrebarea e ce s-a intamplat si daca s-a ars ceva ce sa fie placa de baza, procesorul sau placa video am deschis unitatea si totul pare in regula
Procesorul este un AMD Athlon x2 240
Placa video ati hd 4650 radeon
Placa de baza nu ma intrebati ca habar n-am e oricum de la gigabyte.
Si nu se aude niciun beep cand porneste si eu am pe unitate un beculet pe care scrie H.D.D inainte se aprindea acum nu se aprinde si de cate ori deschid pc-ul ramane imaginea neagra pur si simplu nimic vreau deci ce sa se fi ars? Ca sa stiu ce cumpar

3 răspunsuri:
| MadalinNedelcu a răspuns:

HDD-ul sau placa de baza.

| GarryOfLivia explică (pentru MadalinNedelcu):

Si mai e ceva il las sa porneasca dar nu se aude sunetul de intrare in windows

| GarryOfLivia explică:

Am rezolvat de fapt era de la placuta de RAMI avea praf pe ea am scos-o si am suflato si apoi a mers