| agentclanc21 a întrebat:

Joc League of Legends pe un laptop Lenovo G500 cu procesor I3 la 2. 4GHz, placa video AMD Randeon HD Graphics 8750M 2GB si 4GB Ram. Pe laptop am windows 8.1. Totul a fost bine, pana intr-o zi cand am intrat in meci si ecranu palpaia ingrozitor, si prima imagine din joc ramanea pe background. Pe alte jocuri nu are nimic, totul e bine. Am intrat la setari si am dat ecranul pe borless sau cum ii spune, si si-a revenit dar imi scade vreo 15 fpscrying Aveti alta idee, sa umblu la setari sau sa imi dati un video cu tutorial sau ceva, sa mearga ca inainte fara probleme si ca nu imi scada fps( adica eu aveam 60 fps pe medium-high pe fullscreen si vreo 35 fps cu borlesscrying ). Va rog sa ma ajutati!
Funda.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ia dezinstaleaza-ti tu driverul de la placa video, si descarca-i ultimul update de driver si instaleaza-l.

| agentclanc21 explică (pentru Jipa95):

Pai acum doua zile am instalat ultima versiune, crezi ca daca o voi dezisntala si o voi pune din nou va merge?

| Jipa95 a răspuns (pentru agentclanc21):

Pai i-a vezi tu ca sunt mai multe versiune. Pe 32 si 64 biti. Instaleaza-ti driverul corespunzator uitandu-te si la sistemul de operare daca este pe 32 sau 64 biti.
Daca problema tot continua sa persiste, treci la versiunea de pe cd ( aia mai veche )

| VladyXR a răspuns:

Din cate am auzit s-a facut update, si toti se plang!