| PrunaPătrată a întrebat:

mi-am reinstalat Windowsul si nu am facut nici un driver, ieri m-am gandit sa le fac pe toate la zi, asa ca m-am dus pe un site, acolo iti downloadai aplicatia respectiva si iti gasea driverele necesare, dupa care tu le downloadai si instalai pe toate, am instalat o gramada si parea ca totul sa fie ok, pana la un momentdat cand am instalat driver de sunet care ziceau ei ca e "mai nou", ma rog, am instalat eu fain driverul, dupa aceea nu mai aveam sunet, pur si simplu imi apare asa: http://imgur.com/WYPfxx9 Dupa aceea am dat pe troubleshooter care desigur ca nu m-a ajutat deloc, imi spunea ceva pe-acolo ca a fixat nu stiu ce probleme, dar eu tot nu aveam sunet.M-am gandit sa intru la Devices and printers din control panel ca sa vad ce e in neregula cu driverele, si am vazut asta: http://imgur.com/rzFnSID Dupa asta am incercat sa dau update la driver, am dat sa caute online si a zis ca n-a gasit nimic deoarece nu cunoaste Device-ul, asa ca am aflat producatorul ( Realtek ), am luat ultimele drivere pentru sound de WIndows 10 x64 de pe site-ul lor si am incercat sa instalez manual, atunci a aparut asta: http://imgur.com/uHcRLfH Cum credeti ca as putea rezolva problema? Mentionez ca nu am un antivirus inca, dar o sa-mi iau unul in care am incredere deoarece am inteles ca poate fi si din cauza asta, astept raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| h3llboy666 a răspuns:

Incearca driver booster. este un program bun. pe mine m-a ajutat in instalarea driverelor

| PrunaPătrată explică (pentru h3llboy666):

Mersi pentru sfat, o sa-mi foloseasca pe viitor, am rezolvat problema oricum, am sters cateva programe de care nu mai aveam nevoie, am facut toate driverele sa fie la zi, antivirusul a detectat si sters cativa virusi si acum totul e ok.