| Stefan99vd a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum pot sa aloc mai multa memorie RAM placii video! Scrie ca e shared memory si am vreo 12 gb RAM... imi sunt suficienti... am un laptop bunicel dar nu stiu cum sa aloc mai multa memorie din BIOS... mie nu imi arata unde pot sa modific memoria dedicata (128, 512, 1024)... trebuie sa deblochez BIOS-ul cu parola ca sa imi arate setarile alea? Am nevoie de ajutor si daca stiti cum pot proceda va sunt recunoscator!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu conteaza breh cit aloci, nu are ce face cu ea. Ori 16 MB ori 2 GB, tot aia la majoritatea integratelor. Mai bine zi despre ce laptop discutam. Dedicata nu are?