| Ardeleanu_Florin_2003 a întrebat:

Zilele astea doresc să îmi cumpăr jocul Red Dead Redemption 2. Am văzut că pe Steam este redus și chiar are un preț foarte ok (mai ales special si ultimate edition (( 50 si 54 de euro)). Am câteva întrebări:
1. Să îl cumpăr de pe G2a? Am văzut că cei de la G2a nu au cheiță și pentru steam și l-as cam vrea de pe steam...
2. Pe ce platformă este descărcarea mai bună? (rockstar sau steam )... Având in vedere ca am o viteza jalnica de 3 mb/s...
3. Ce îmi recomandați să cumpăr ca pack? Standard, special sau ultimate edition si de ce?
4. O să ruleze ok pe un ryzen 5 2600 de 3.4 ghz, 16 gb ram la 2666 si nVIDIA 1660 super? (câte fps și pe ce setări)
Acestea au fost întrebările mele. Aștept cât mai multe răspunsuri. Dau fundă la cel ma bun!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Wr3nch a răspuns:

1. Poti sa iei si cheie de Rockstar, recomand https://www.instant-gaming.com/en/search/?query=red%20dead. Eu de aici am luat chei si nu am avut probleme, la g2a daca nu dai si un 1 euro in plus pe shield nu te ajuta nimeni.
2. Indiferent de pe cel il cumperi tot iti trebuie launcherul de la rockstar ca sa il poti juca.
3. Nu pot zice, nu am jocuri cumparate de la rockstar pe niciuna.
4. https://imgur.com/a/i7VPUsS

| Ardeleanu_Florin_2003 explică (pentru Wr3nch):

Încă o întrebare. Aș vrea să cumpăr totuși special edition-ul de pe steam. imi place prea mult platforma asta. îmi ajung 250 de lei prin paysafe având în vedere că versiunea costă 50, 24 euro? Cand am mai bagat faceam mereu calculul ca 1 euro este 5 lei. Dacă este așa mi-ar mai trebui 24 de cenți. Mai oprește și steamul cv și cum pot face să îi bag pe toți? Ptr că ai modalitatea sa depozitezi 5 euro, 10 euro. si tot asa... Mulțumesc anticipat!

| Wr3nch a răspuns (pentru Ardeleanu_Florin_2003):

Aici nu stiu, eu platesc cu card jocurilehappy