| PirvulescuCosmin a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu o problema la un PC. Am avut un windows de care nu eram multumit, l-am sters si am incercat sa reinstalez win 7 sp1. Dar undiferent cu orice win as incerca primesc o eroare cum ca fisierele sunt corupte sau lipsesc. Cum pot rezolva problema? sad. Nu reusesc sa instalez nici un windows ca mereu da acea eroare sau in unele cazuri bluescreen in care scrie "Hardware Malfunction". Ma poate ajuta cineva cu vreo idee?

6 răspunsuri:
| PirvulescuCosmin explică:

Am incercat deja cu mai multe Dvd-uri de win dar nimic. Daca nu da eroarea cu file corupte da bluescreen. Uneori imi opreste din functionare tastatura si mouse-ul.

| PirvulescuCosmin explică:

Este un procesor de generatia 2. Un i5 2.9 ghz, 7gb ram si placa video 1gb 128 bytes

| CPAElites a răspuns:

Procesoarele din generatia Skylake nu sunt compatibile cu Windows 7!

| Teo29 a răspuns:

Fa rost de alt dvd cu win.

| ElSueno a răspuns:

Daca ai incercat cu mai multe DVD-uri / stickuri inseamna ca e o problema hardware, fie de la placa de baza, fie de la hard disk

| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Un HDD nou.si fa setarile din BIOS sa boot-eze prima data de pe DVD-rw si apoi HDD