| anonim_4396 a întrebat:

la orice windows pe care il instalez primesc bluescreen 0x0000f4.Oare de ce?
Dau funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
-la instalare Windows ai pastrat una sau mai multe partitii nesterse si sa ai un Malware. Poti incerca cu asta: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/;
-un driver neinstalat bine sau o componenta defecta care nu-si recunoaste driverul;
-aceste bug-uri sunt foarte frecvente la placa de baza cu BIOS vechi și drivere USB mai vechi. Eu as face o actualizare de BIOS dar daca nu te pricepi nu ti-o recomand;
-si in final o componenta defecta, de obicei memoria RAM.

1 răspuns:
| uninvited66 a răspuns:

Aaa. Schimba rami în pnm. Nu ai google?