| niculescu16081994 a întrebat:

Salut tuturor TPU vreau sa ma ajutati cum un laptop
vreau sa cumpar un laptop toshiba satellice C655-S5128 cu procesor intel I3 2, 53ghz 4 gm ram cu extindere pana la 8 GB, 500Gb si placa video zice ca pe unele site-uri ii integrata pe alte site-uri ii GMA 4500 nu stiu nici eu ce placa video ii. VREAU SA STIU DACA IMI VOR MERGE JOCURILE DIN 2010 PANA IN PREZENT DE EXEMPLU FIFA 11 FIFA 2012 ETC VA ROG SA IMI RASPUNDETI
MULTUMESC

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

GMA 4500 e placa video integrata si e, ca mai toate cele integrate, o flasneta. Daca nu ai neaparat nevoie de mobilitate, fa un dram de bine si de banii pe care i-ai da pe laptop fa-ti un calculator desktop cum trebuie.

| niculescu16081994 explică (pentru KodrutZ):

Deci ce sa inteleg ca nu pot juca fifa 2012 si alte jocuri ca in general laptopu ii bun are un procesor Intel I3 2,53ghz 4gm ram cu extindere pana la 8gm hardu ii de 500Gb. ziceti-mi ce jocuri pot juca pe el Multumesc

| KodrutZ a răspuns (pentru niculescu16081994):

Revenind... placa video e o flasneta! O sa poti juca Solitaire. Cauta si tu un laptop cu video dedicat, fie si dintr-o generatie anterioara - atit Nvidia cit si ATI/AMD au placi video mobile OK.

| DonKim a răspuns:

E limitata rau placa aia video...fifa 12 o sa-ti mearga deoarece nu are cerinte mari, dar trebuie alta placa pentru restul jocurilor