| RxDooM a întrebat:

Salut,vreau sa-mi cumpar un cont de metin de pe olx.Eu sunt din cluj si el din iasi deci trebuie sa-i transfer banii in cont.Merg la banca si-i dau la tipa respectiva cashu si codul lui IBAN ca sa ii pot transfera banii, dar daca ma fura(nu-mi mai da contul) cum dovedesc ca eu i-am transferat banii pentru un cont si ca el nu mi-a dat contul la politie? Primesc ceva bon la banca cum ca am transferat banii si scrie pe bon pentru ce motiv?

2 răspunsuri:
| CsD69 a răspuns:

Vanzarea conturilor la acel joc este ilegala. Daca el nu iti mai da contul, nu ai ce sa ii faci. Tu poti dovedi ca i-ai dat bani, dar cum tranzactia nu este una oficiala, cu contract, nu incalca legea daca nu iti da contul.

| RxDooM explică (pentru CsD69):

Este ilegal sa vinzi un cont PE JOC adica in T&C scrie ca n-ai voie sa vinzi in joc pe chat, dar in afara jocului se poate.cand transferi bani cash pe un cont, tu primesti un bon cum ca ai transferat banii si cu ce motiv ai facut-o.deci asta este dovada pentru politie.Plus ca daca nu facem schimbul si eu i-am dat banii...se numeste clar inselatorie.