| Anonim7900 a întrebat:

Salut! Vreau sa-mi fac un cont de paysafe, dar nu am 18 ani,am colegi care si-au facut pe numele lor si nu au nicio problema,dar nu sunt sigur ca e legal, imi puteti spune?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

''Clientul trebuie să fi împlinit vârsta de 16 ani şi să aibă domiciliul stabil în România, pentru a deschide un
cont my paysafecard. În plus, clientul mai trebuie să prezinte un act de identitate oficial. PSC este
îndrituită să solicite oricând clientului dovada vârstei acestuia''

https://www.paysafecard.com/......0_2013.pdf

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e legal! Dar ca sa-l incarci cu bani sau sa scoti bani de pe acel paysafe ai nevoie de un card fizic de la o banca, daca nu ai, cu asta trebuie sa incepi, iar ca sa faci unul trebuie sa mergi cu un parinte la banca altfel nu-ti face daca nu ai 18 ani!

| Anonim7900 explică (pentru lpavel):

Deci nu e nimic ilegal daca imi fac un cont de paysafe dar eu sunt minor

| lpavel a răspuns (pentru Anonim7900):

Binenteles ca nu e ilegal! E total legal!