| Iacobici_Razvan_1994 a întrebat:

Salutare,am şi eu o problemă. Mi s-a ars placa video aşa că am luat una nouă, una destul de bună. Dar jocurile online îmi merg foarte sacadat ( Counter Strike 1.6, League of Legends, Dota 2). Ideea este că cele offline,gen Max Paine 3, Dying Light nu îmi pun nici un fel de problemă... Ştie cineva care să fie problema?

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Si iti mergeau bine inainte sa iei placa video? Ce placa e? Ai facut update la drivere? Zi-mi ce placa e.

| Iacobici_Razvan_1994 explică (pentru EnvyU):

Drivere sunt la zi, Nvidia Geforce GT 420.
La cea veche mi s-a ars coolerul cât eram în joc, am terminat jocul şi game over.s-a dus placa.

| Iacobici_Razvan_1994 explică (pentru EnvyU):

Îmi mergeau bine înainte. Placa este NVIDIA GeForce 420 Gt, driverele la zi.

| userul7200 a răspuns:

Reinstalaeaza jocurile, driverele, sau in cel mai rau caz windowsul.

| Iacobici_Razvan_1994 explică (pentru userul7200):

Am reinstalat tot... Windows, drivere, tot tot. Acum stau şi mă joc Far Cry 3 pentru că nu merge Cs 1.6...

| EnvyU a răspuns (pentru Iacobici_Razvan_1994):

Da e foarte foarte ciudat ce imi spui tu. Eu as face in felul urmator si daca nici asta nu merge, nu prea stiu. Dai click dreapta pe desktop, intra in nVIDIA control panel dai la manage 3d settings dai la global settings, dai pe restore, apply daca iti zice apoi dai la program settings dai click pe sageata aia unde iti arata nu stiu ce joc ai tu si cauti counter sau ce joc vrei si mai dai apply daca iti zice. Apoi vezi cum iti merge jocu ala.

| Iacobici_Razvan_1994 explică:

NVIDIA GeForce 420 GT, drivere la zi