| TheBlackLion a întrebat:

Salutare,
am un Nokia Lumia 520. L-am cumparat acu 6 luni si pana acu 1 luna ma puteam conecta la retelele WIFI nesecurizate fara nicio problema dar la cele securizate nu puteam ( parola era corecta). Acuma cand vreau sa ma conectez de pe Lumia la netu de la modemu meu (are semnal wifi) nu ma lasa, e securizata, i-am bagat parola si tot imi baga mesajul acela,,Telefonul nu s-a putut conecta...,,, si ca sa fie tot tacamul complet, acuma nici la retelele nesecurizate nu ma mai pot conecta. Care este solutia, as dori sa stiu cum pot sa fac sa ma conectez la modemu meu, sincer, cca acuma nu ma mai intereseaza alte semnale wifi in afara de ce de la modemu meu.

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Incearca sa dezactivezi BATTERY SAVER din Settings si sa te conectezi. Daca nu merge, restart la telefon, si vezi daca functioneaza.

Daca nici asa, soft reset. (Volume Down + Butoanele POWER pana telefonul vibreaza)

| AndreutzaDlk a răspuns:

Eu zic ca mai întâi ar trebui sa pui mana pe carte si sa faci cunostinta cu gramatica limbii romane, iar mai apoi sa întrebi de conectare la wi-fi. Daca tu ai pus in tot enuntul tău doar doua puncte, înseamnă ca ori nu ai trecut pe la scoala de mult timp ori ca esti cam in urma cu noutatile in lumea gramaticii. Succes! Si stii la ce mă refer!

| TheBlackLion explică (pentru AndreutzaDlk):

Bai Javra Nenascuta, daca doar la o intrebare nu scap de retardatii care se leaga de gramatica ta, inseamna ca Romania chiar este o tara de prosti, de fapt chiar esti (nu ma refer la toti oamenii). Si ca sa terminam balciul, esti O PROASTA care nu stia raspunsu la intrebare ca si miTzuliK93 si ai dorit sa dai neaparat un raspuns si ai inceput sa rupegi, si-ai rumegat, si-ai rumegat, dar...totul era vizibil (m-ai ales ca si eu stiam ca nu-am scris corect gramatical) ca nu-am scris corect gramatical, si-ai inceput sa fi vesela ca ai un raspuns nefolositor intrebarii. Eu iti urez mult succes! m-ai departe cu cartea, sper sa ti-o indesi undeva, ca eu unu cunosc limba romana, semnele de punctuatie...etc Data viitoare cand intreaba un user ceva, incerca sa taci ca nu dai bine in fata nimanui daca incerci sa corectezi pe toti. PA!