| Pixellz a întrebat:

Salutare. Mi-am facut un server de minecraft prin hamachi windows 7 x64 si la cei care vor sa intre le scrie Can't reach server...
Cum pot rezolva asta?
Dau funda...

3 răspunsuri:
| Urascromana a răspuns:

Ei trebuie sa fie conectati la un network al hamachi-ului tau, si ei mai trebuie sa sctire la IP adress ip-ul (ipv4) de la hamachi-ul tau ex: 5.000.00.00

| Pixellz explică (pentru Urascromana):

Da, sunt pe hamachi, este totul cum trebuie, dar cand sa intre pe server le arata can; t reach server

| Urascromana a răspuns (pentru Pixellz):

In folderul server-ului s-au m-ai creeat cateva lucrui... acolo trebuie sa fie un wordpad sau un notepad numit "server" sau "server.properties" intri acolo si te uiti dupa ip adress acolo iti treci ip-ul ipv4 de la hamachi