| Edynice a întrebat:

Recent mi-am luat un laptop nou. L-am folosit cam 2 saptamani si dupa am updatat driverele si am incercat sa imi maresc Dedicated Video Ram-ul. Am urmat pasii pe care i-am gasit pe yt si am dat un restart. Am observat ca mergea mult mai greu ca inainte. Dupa aceea am reinstalat driverele pe care le-am avut inainte si am refacut toti pasii pe care i-am vazut pe yt inapoi cum erau la inceput. Acum merge iar bine ca la inceput, dar am o sigura problema, filmele online si Youtube-ul se incarca foarte greu ( Youtube ul mai merge, dar filmele mai deloc ) Va rog sa imi spuneti cum sa fac sa mi se incarce filmele! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Condratt a răspuns:

Am înțeles acum!
Încearcă să pui cablul direct în laptop să vezi dacă se schimbă ceva!

11 răspunsuri:
| Condratt a răspuns:

Cum e conecțiunea la internet?
Ce fel de internet folosești?

| Edynice explică (pentru Condratt):

Am uitat sa mentionez ca inainte sa fac setarile alea pe care le-am descris acolo imi mergeau filmele si Youtube-ul foarte bine. Iar fratele meu este pe aceeasi retea cu mine si lui ii merge...

| Condratt a răspuns (pentru Edynice):

Da, dar spune te rog ce fel de internet folosești.
Prin fibră optică sau wireless? Ai un abonament? De la ce firmă?

| Edynice explică (pentru Condratt):

Wireless, telekom

| Condratt a răspuns (pentru Edynice):

Ai un abonament?
Cât trafic ai la viteză maximă?

| Edynice explică (pentru Condratt):

Nu, am contract cu telekom, 1mb/s maxim

| Condratt a răspuns (pentru Edynice):

Dar care este valoarea traficului la viteză maximă?
E de 4GB?
Sau ai nelimitat la viteză maximă?

| Edynice explică (pentru Condratt):

Deci, eu am net prin cablu care este conectat la modem si eu folosesc wifi ul de la modem.

| Edynice explică (pentru Condratt):

Ok

| Edynice explică (pentru Condratt):

Hmmm, pare sa mearga acum. Multumesc mult. Am sa te anunt daca face iar figuri big grin

| Condratt a răspuns (pentru Edynice):

Cu plăcere!
Spor!

| Condratt a răspuns (pentru Edynice):

Am înțeles acum!
Încearcă să pui cablul direct în laptop să vezi dacă se schimbă ceva!