| Tedyy9622543 a întrebat:

Salutare tuturor! Am un pc bun.zic eu, Este marca Dell, are un processor Amd Athlon(tm) Dual Core Processor 5200B 2. 70GHz, 6gb ram, windows 10 pe versiunea pe x64 bit si 500gb memorie, placa video gigabyte 640 de 2gb, am incercat sa instalez bluestacks dar nu merge. adica merge greu. are lag..stiu ca processorul este putin slabut. dar faza e ca acus catva timp aveam ceva versiune mai veche si mergea foarte bine..si de cand am reinstalat windowsul nu mai gasesc acea versiune de fel... care ma ajutati va rog.? niste exemple de bluestack mai vechi?(adica low pc) daca s-ar putea. si link de descarcare?. DAU FUNDA!

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Uite un guide de-al lor legat de performanta.
https://support.bluestacks.com/......eels-slow-
In general iti spune sa inchizi alte aplicatii, in setari sa aloci mai mult RAM aplicatiei, drivers updated bla bla bla.

Deasemenea cerintele recomandate :
Cere Intel Core i5-680, un benchmark de 3508, procesorul tau are 1327.
Mai cere si SSD sau macar fusion, tu nu ai.
Deci nu te astepta la rezultate exceptionale.

Cat despre versiune mai veche, aici le gasesti/descarci :
- > https://bluestacks-app-player.en.uptodown.com/windows/old