| adrianu93 a întrebat:

Stie cineva de ce imi merg greu jocurile?sad am un AMD Athlon II X3 Processor 3. 30GHz, 4GB ram si placa video ATI Radeon HD 5450 de 1G. aproape toate jocurile imi merg foarte greu desi procesorul si RAMi sunt la jumatate din capacitate...

9 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

1 poate sa fie de la windows/drivere/infectie cu virusi
DAR
personal cred ca e placa video de vina datorita arhitecturi pe 64bit are tendinta sa sacadeze aproape in orice joc

| bdn23 a răspuns:

Windowsul nu e instalat in mod corect. Daca stii pe cineva cheama-l sa iti instaleze un nou windows. In mod normal lucrurile ar trebui sa parcurga normal, la ce pc bun ai imi dau seama ca e de la windowsthinking Stai linistit nu te speria am patit-o de multe ori. Sper sa rezolvi problema!

| adrianu93 explică (pentru bdn23):

Nu stiu ce sa zic.sad Am windows 7 ultimate 64 bit

| bdn23 a răspuns (pentru adrianu93):

DA, dar poate nu e instalat in mod corect. La asta nu te-ai gandit?

| adrianu93 explică (pentru bdn23):

Poi cum ar putea fi instalat gresit? Am introdus CD-ul cu win7 ultimate si am avut de ales intre 64 si 32 de bit's.Am ales 64sad. Am gresit?

| Arikumo a răspuns:

Updateaza-ti driverele si incearca sa defragmentei HDD-ul. De asemenea, descarca un program gen Speccy sau CPU-Z si asigura-te ca memoriile ram, placa video si procesorul sunt recunoscute cum trebuie. In rest, nu stiu ce poate avea, ar trebui sa rulezi tot la high la ce "bestie" de PC ai.

| adrianu93 explică (pentru Arikumo):

Cum sa defragmentez HDD-ul? sa reduc partitiile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pc bun cred ca de la windows daca ai xp baga unul mai performant mi-s-a intamplat si am bagat vista ultimate si e fresh reinstaleaza windowsul sau treci la alta versiune.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iati win 7 ultimate pe 64 bit si instaleaza toate driverele