| alexfanmetin2 a întrebat:

Un om, pe care l-am cunoscut pe platforma sociala Discord, m-a gasit pe Facebook, si acum pe Steam are poza cu numele meu si o poza cu mine.
Nu mai vreau ca el sa imi foloseasca identitatea, ce pot face?
Dau funda

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu toti administratorii platformelor unde el foloseste identitatea ta si ei iti vor comunica ce ai de facut.

| Andrei1269 a răspuns:

Ar trebui sa il raportezi cu motivul furt de identitate, si ar trebui ca administratori platformelor sa ii inchida conturile