| oannaroman a întrebat:

Vreau sa pun windows pe CD sau DVD ca apoi sa il instalez la mine pe calculator. Ce trebuie sa fac? Ma puteti ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Pai ca sa pui windows xp, 7, vista pe CD trebuie sa descarci imaginea ISO a windowsului aedica Windows 7.iso Windows XP.ISO Windows Vista.iso dupa ce ai descarcat instaleaza nero si la nero undeva pe la backup(AM uitat sa mentionez Nero Burning Rom) este o optiune Burning Image File da pe ea alegi viteza CD DVD adica maxima alegi ca fisier windowsul.iso si il burnezi normal si prin arderea formatului iso o sa se obtina 2 foldere si CD DVD o sa fie Bootabil

Nu prea am explicat prea bine dar gasesti tutoriale pe YOUTUBE

Sper Ca Team Ajutat! Daca DA FUNDA

| oannaroman explică (pentru Căƚăʅιɳ):

Da multumeeesc mult.eu am cautat pe youtube videouri dar nu am gasit sad poate ca nu am scris corect dar nu stiu cum sa scriu exact.ai putea te rog sa ma ajuti sa gasesc pe youtube?sad

| oannaroman explică (pentru Căƚăʅιɳ):

Multumesc mult >big grin