| Emilianoxxxxxxxx a întrebat:

1) Am un scuter piaggio 49cm si vreau sa-l inscriu, dar cum procedez : mentionez ca scuterul a fost inscris odata pe numele celui de la care l-am cumparat a avut un accident cu el, dar cand l-am cumparat nu mi-a dat nici un document. 2) Cum pot sa radiez un scuter pe care l-am vandut la cineva cu tot cu talon iar eu am ramas cu numarul de inmatriculare si platesc anual impozitul si asi dori sa numai platesc de pomana. 3)Daca detin categoria B pot circula cu scuter 49 cm. MULTUMESC ANTICIPAT Dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Ai facut contract de vanzare-cumparare?
2.Cu contractul de vanzare-cumparare.
3.Da, poti circula, orice permis de conducere este valabil pentru moped.