| anonim_4396 a întrebat:

A beneficiat cineva de somaj dupa terminarea facultatii? cat a venit? am o prietena care a primit in prima luna 48 lei rolling on the floor nu e chiar 50% din p. i. b thinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur ca suma respectiva a fost numai pentru o fractiune de luna. Indemnizatia in asemenea cazuri este de 250 lei lunar, pe timp de 6 luni, respectiv 50% din indicatorul social de referinta, care este de 500 lei. Numai bine!

1 răspuns:
| Tyysonn a răspuns:

LOL cum sa fie 50% din PIB(produsul intern brut al Romaniei este de ordinul sutelor de miliarde de lei), poate din salariul minim pe economie, nu stiu cum este dupa facultate dar dupa terminarea liceului primesti 250 ron, nu vad de ce ar fi mai putin dupa terminarea facultatii.