| JusTPauL a întrebat:

Acum 2 zile a fost politia la mama mea sa ii zica ca eu și cu tatăl meu suntem implicați într-un dosar penal din 2018. Cum ca am lucrat la o firma sau cu o firma.
Suntem chemați în data x la Lugoj de ceva comisar de politie.
Eu de aproape 5 ani am lucrat la o firma franceza, legal.
Dar acum 7 ani am lucrat la negru în Franța, iar patronul a zis sa ii dam buletinele ca ne angajează pe o firma românească.
Nu am semnat nici un contract, doar a zis ca ne trage 100euro pe luna pentru angajare. După 1 an am plecat, tot nu am semnat nici un act de demisie pentru ca toți credeam ca e doar o păcăleală treaba cu angajarea.
De 2 ani acel patron a revenit în România pentru ca în Franța nu mai putea face nimic pentru ca era urmărit la tot pasul din cauza ca nu plătea la stat și făcea spălare de bani cu firma românească care era tot a lui dar pe numele unui prieten.
Acum nu știu ce legătură avem noi cu el. Doar mâine sun sa vad despre ce e vorba.
Doar ca idee, se poate sa semneze altcineva acte în locul nostru și sa ne implice și pe noi în problemele care le are acel patron cu statul francez iar acum și cu statul roman?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa semneze altcineva, doar ca la verificare se va vedea ca nu ati semnat voi, nu vor corespunde semnaturile.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai fi dat seama ca sunt probleme numai din faptul ca va tragea 100 de euro lunar pentru angajare.

| Wr3nch a răspuns:

Normal ca se poate. Falsul in semnatura e cam comun cand e munca la negru.

| DaniTDCI a răspuns:

Pentru orice eventualitate sa va gasiti un avocat bun.