| ALCAPONESS a întrebat:

Acum o luna mama mea vitrega a avut un accident rutier, era insarcinata in 9 luni, fatul a decedat, a stat 4 sapt in spital si acum e la pat (nu se poate ridica pentru moment), e vina amadurora, ea nu s-a asigurat, cel care conducea avea peste 120k/h (limita e de 50) am inteles ca daune morale se vor da, dar cat se dau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se vor da cat va decide firma de asigurari sau judecatorul, in urma unui proces, daca mama ta vitrega nu cade de acord cu firma de asigurari.