| Miscri a întrebat:

Acum vreo 2-3 ani am avut un abonament la Orange și făcând cost în jur de 8 mil nu l-am mai plătit și venind multe hartii de la firme de recuperări azi mi-a venit de la executor judecătoresc o somatie,executare silita,ce pot face dacă nu pot plăti suma de 1, 578,65 lei

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fii executat silit, in primul rand prin poprire pe salariu (daca ai), alte venituri sau conturi in banci. Daca nu se poate face poprirea atunci se va face sechestrul si executarea silita a unor bunuri mobile.

| Miscri explică (pentru Ioandelasal):

Pana suma care trebuie plătită sau mai mult?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Miscri):

Depinde daca suma aratata de executor contine sau nu si cheltuielile de executare silita. Daca le contine atunci aceea este suma de plata si acea suma trebuie platita. Daca nu le contine se vor mai adauga cheltuielile de executare silita, cca 90 lei.