| crst90 a întrebat:

Acum vreo 2, 3 saptamani tata a avut accident in trafic. cineva nu i-a acordat prioritate si s-a bagat in el. din graba si nervi tata a facut doar acea "intelegere amiabila", acum cei de la asigurari spun ca ii mai trebuie niste copii, dupa permisul, dupa talon, poze toate astea de la cel vinovat de producerea accidentului. partea nasoala e ca baiatul ala nu vrea sa mai raspunda la telefon. chiar nu exista nici o cale prin care acel baiat sa fie fortat sa trimita acele copii? cei de la asigurari spuneau ca politia nu se baga pentru. ca odata ce s-a facut acea intelegere amiabilia, nu mai e treaba lor.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura cale este prin instanta de judecata, respectiv sa il dea in judecata.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie discutat cu un avocat.
.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Atata timp cat au cazut la o intelegere politia nu mai poate face nimic. Cel mai bine sa il caute pe omul ala si sa vorbeasca.