| ExistaMosCraciun a întrebat:

Agresivitatea exterioara a oamenilor reprezinta mereu o forma de manifestare a vampirismului energetic, sau or mai fi si alte cauze ale acestei agresivitati? Ce de exemplu apararea impotriva acestei manifestari? Agresam pentru a fura energie, pentru a ne apara...sau ambele?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

In primul rand se zice ca vampirismul energetic este o "boala" care produce leziuni in campul energetic, atunci acesta are nevoie de energie si preia de la ceilalti. Nu "fura" energie pentru a se apara ci pentru ca are el lipsa si acestea se manifesta la persoanele cu tulburari de personalitate, acestia sunt de obicei certareti, sentimentele negative si le exprima numai prin stari conflictuale, agresivitate etc.insa sugatori de energie mai sunt si lamentosii, hipersensibili, dependentii de dragoste, toti acestia trebuiesc evitati altfel de vlaguiesc de energie, daca te implici esti mancat, tot timpul trebuie sa ai grije de ei si de neputinta lor, sunt plangaciosi lipsiti de vointa, trandavi, nu are nici un scop si se agata de tine ca un copil mic si sfarsesti cu oboseala aproape cronica, dureri de cap si nervi la greu de iti taie pofta de viata.

6 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun explică:

Ela cea Purpurie, ma interesa un gand produs de mintea fiecaruia, cunosc binefacerile "search"-ului pe Google.

| ExistaMosCraciun explică:

@Hombre, vad ca esti cu lectiile facute.
@mihaibrasov, niciodata vampirismul nu este facut constient.
@Kronstadt, apreciez sinceritatea, calde salutari si tie.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibrasov a răspuns:

Niciuna. Agresiunea e doar o forma de manifestare instinctuala provenita din timpul in care omul isi apara teritoriul cu bata in mana si traia prin caverne (etape de evolutie).
Vampirismul energetic este rareori facut constient.

| Catalion a răspuns:

Omul trebuie sa evolueze in continuare, ca uite ce se intampla chiar daca suntem in secolul 21, adica oamenii inca se ma omoara si se fura intre ei din multe motive sau fara motive clare. Chiar daca omul a reusit sa ajunga pe Luna si sa creeze atatea lucruri bune, inca exista foarte multa prostie in aceasta lume, asa ca omul mai are nevoie probabil de inca 2000 de ani ca sa scape de prostie, dar indiferent cat o sa dureze, nu cred ca prostia omului nu o sa mai existe vreodata, dar macar sa fie foarte limitata cu timpul.