| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Voi ce partid veți vota?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

USR

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Partidul "Stanga-mprejur!"

| untu a răspuns:

Este greu de decis pentru ca toti politicienii din toate partidele sunt demagogi!

| mODIN a răspuns:

Alternativa Dreapta. Le-am citit manifestul si imi reprezinta viziunile in proportie de 95%.

| LisaJulie a răspuns:

Unul care minte cel mai puțin! Totuși e din ce în ce mai greu sa găsești

| Dragosdoar a răspuns:

Votez USR, clar. Astia sunt adevarata opozitie a clasei politice care saraceste bugetul tarii. Si e ceva nou pentru Ro, ca nu sunt nici conservatori, ar fi o directie super buna pentru tara noastra care are nevoie de o schimbare radicala. Plus ca sustin initiativa 0 taxe pe salariu minim si eliminarea pensiilor speciale, de asta si zic ca astia sunt adevarata opozitie a puterii politice actuale, ca astia daca ajung la putere, subtiaza aparatul de stat.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Întrebarea corectă ar fi ce partid politic ați vota și care rezistă 4 ani și nu fuge după primul an de guvernare. Văd unii că ridică în slăvi USR.
A mai fost ridicat în slăvi și după un an a fugit de la guvernare.
Sincer nu am nici un partid politic favorit, dar ținând cont de absenteismul din România, rămân la unicul partid politic puternic din România ultimilor 35 de ani, PSD. Când am votat cu opoziția, am avut de pierdut. Am votat Băsescu și PDL, s-au tăiat salariile, am votat Johannis, nu am intrat în Schengen, fără vize pentru America, USR, PNL și UDMR au dosarele de la pandemie. Plus că nu uit liberalizarea în plină pandemie a gazelor naturale și curentului electric, paralel cu înghețarea salariilor, când s-a ales praful de tot ce era în România.
Deci nu mai am motive să mai aleg opoziția.
A, când va fi o opoziție de dreapta puternică, unită la bune, dar mai ales la greu, când vor lua măsuri financiare, economice, sociale corecte, voi vota opoziția.
Până atunci, pas.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Ala care fura mai mult.