| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma dragii mei; am acumulat 15 milioane la intretinere si administratora ne da in judecata.in acest caz ce cheltuieli de judecata sunt? mi-a fost foarte greu sa platesc deoarece mai am si alte rate.

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Vestea proasta e ca tot va trebuii sa-i platesti pana la urma. Stim cat cat de umflate sunt facturile la intretinere. Eu zic sa vorbesti cu un avocat, asa cum a facut andreutz, sa vezi cum sta treaba cu datul in judecat si ce onorariu are. Bafta!

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca nu platesti se acumuleaza penalizari.
Daca iti vine greu sa faci fata cheltuielilor poti sa te debransezi de la caldura.

| andreutz a răspuns:

Nu are cum! crede-ma pe cuvant...eu abia m-am intors acasa unde a locuit doar fratele meu... el a resusit "sa stranga" 17 mil jumate la intretinere happy o performanta, nu am ce zice... timp de 3 luni a tot fost amenintat ca o sa fie dat in judecata, adica eu ca e pe numele meu spatiul...eu am platit acum 16 mil, dr un avocat mi-a zis dupa ca puteam sa mai astept daca era musai...doar dupa 25 de milioane se poate face actionarea in instanta...nu vorbesc aiurea, crede-ma...eu regret putin, ca aveam altceva de facut cu banii respectivi acum. dar in fine.multa bafta...

| JayLeno a răspuns:

Nu te da nimeni in judecata, e doar o amenintare aiurita din partea lor sa platesti. crezi ca administratora are bani sa deschida un proces? iar suma nu este atat de mare incat cazul sa fie luat in considerare. tu poti sa ceri o expertiza contabila sub pretextul ca suma nu este una reala si atunci daca ii gaseste ei ceva gresit in acte ai un atu. nu te lasa intimidata, consulta un avocat happy

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Sau plateste putin cate putin. La fel, daca ai rate, trebuie sa pui pe hartie cat castigi si cat cheltuiesti pe rate. Scapa de cat mai multe cheltuieli inutile, plateste din datorii cat mai mult