| pantofipantofi a întrebat:

Ajutor, fostul ma ameninta ca pune poze cu mine pe nu stiu ce site, dar sunt poze normale, nu sunt dezbracata, nu sunt poze sexy sau deochiate nimic deosebit, sunt poze absolut normale imbracata, ce sa fac?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i spui ca daca va pune aceste poze, fara acordul tau, poti sa-l dai in judecata pentru incalcarea dreptului la intimitate.

| VadTot a răspuns:

Salutare!
Asculta ma bine ce iti spun si daca imi urmezi sfaturile poate vei scapa de nebun.In primul rand trebuie sa nu i mai acorzi nici un pic de atentie! ok? numai vorbi cu el sub nicio o forma! ok? nu i mai raspunde la vorbele lui lasa l in pace! Daca nici asa nu te va lasa in pace. vorbeste cu parintii tai luati legatura cu politia si spune le problema ok? Succes!

| wolder a răspuns:

Daca in poze nu se vede nimic si esti imbracata atunci spune-i sa le puna. Asta nu-i amenintarelaughing
Calmeaza-te daca nu are altfel de poze atunci dormi linistita!

| TheAce a răspuns:

Cel mai simplu e sa depui la politie o plangere civila. El va veni la sectie sa dea o declaratie, nu va pati absolut nimic dar va fi pus sa semneze ca nu va publica nici o astfel de poza. Daca totusi o va face atunci ii vei putea intenta proces penal si vei castiga practic din start.

| IloveME a răspuns:

Da-i pace! Fi indiferenta! nu cred ca o va face-o!
Iar daca se intampla asta vorbeste cu mama si explica-i cum sta treaba!

| doc69 a răspuns:

Offf ff simplu plangere la politia localitatii si in anexa foto dupa siteul unde ti-a aparut poza inrest demonstreaza politia ca el este cel care le-a pus dupa ip-ul calculatorului.pana nu face asta nu se intampla nimic. daca insa continua sa te hartuiasca faci plangere pentru hartuire nu poti sa reclami ceva neintamplatm.o intentie nepusa in practica

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Atunci daca pozele nu-s deochiate nu vad dc sa-ti faci probleme, stai linistita...

| lexyy a răspuns:

Pur si simplu treci cu vederea, se va linistii singurhappy

| Krys_Krysu_1995 a răspuns:

Pune si tu poze cu el laughing normale nu deochiate.