| Sufletgol a întrebat:

Ce sa fac va rog dati-mi un sfat!
Am 17 ani si prietenul meu ma ameninta ca daca ma despart de el o sa arate niste poze cu mine dezbracata la toti inclusiv parintilor mei.si nici cu el nu vreau sa mai stau pentru ca ma insala. l-am prins de multe ori si nu recunoaste niciodata. el zice ca ma iubeste dar nu cred...

Răspuns Câştigător
| y7y7y7 a răspuns:

In primul rand daca te-ar iubi nu te-ar ameninta,al doilea rand daca te iubeste cum zice el, te-ar lasa libera daca cu el nu mai vrei safii si nu esti fericita, in al treilea rand ai putea daca ai ocazia sa te intalnesti undeva cu el si sa ascunzi o camera de filmat si sa pregatesti ceva sa fie in ipostaza jenante.in caz ca el continua sa te ameninte ca o sa arate pozele,tu o sa arati filmuletuhappyam citit mai jos intr-un comm lasat de tine,k ti-e frica ce o sa zica ai tai cand o sa afle ca te-ai culcat cu el, le zici ca l-ai iubit si ca s-a intamplat inevitabilulhappysi ii rogi sa te inteleaga si sa nu te condamne, sa le zici ca nu te-ai gandit la consecinte...

8 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Dar cum au ajuns pozele alea la el? straight face
Si de ce ai face poze goala? lol.
Tu iti imaginezi ce facea cu pozele tale?

| Sufletgol explică (pentru monstrulet):

Cum sa ajunga m-a obligat sa le fac si eu mai proasta am cazut in plasa lui...ce sa faca cu ele face l...

| monstrulet a răspuns (pentru Sufletgol):

Pai acum nu prea mai ai ce face... decat sa mergi pana la capat. Asa o sa te santajeze cand vrea. Sau poti sa-i dai un virus care sa-i stearga toate pozele din calc si eventual sa-l faca si praf...winking

| lalalalallll a răspuns:

De ce are poze cu tine goală?
Tu ești vinovată, dacă nu mai făceai pozele alea erai în regulă!

Hai cu stupidu'!

| robertpaul a răspuns:

Ameninta-l ca-l dai pe mana politiei.indiferent ce va face cu pozele, nu te lasa pacalita.nu poti suferi, sa fii tinuta cu forta impotriva vointei tale.ia-ti inima in dinti si speriel si tu.decat sa regreti toata viata,pune piciorul in prag. Daca vor vedea parintii tai poze cu tine goala-vor intelege pana la urma si te vor proteja. Ceilalti din jur,daca vor vedea poze cu tine, te vor aprecia, iti spun eu.Este o vorba apa trece. pietrele raman.Sau nu mor caii cand vor cainii.Fii tare si ai incredere in instinctele tale.

| Sufletgol explică (pentru robertpaul):

Pai mi-e frica de ce o sa zica ai mei cand vor afla si ca m-am culcat cu el...deci numai pentru ei mai stau cu el mi-e teama ca o sa le fac rau

| robertpaul a răspuns (pentru Sufletgol):

Nu vor reactiona parinti tai, asa cum iti inchipui, iti garantez.trebuie sa gasesti momentul oportun, cand sunt bine dispusi, stau linistiti.Sau incearca sa-i faci sa te intrebe despre probleme tale, in mod subtil.Nu e dracul chiar asa negru, capul sus.

| Sufletgol explică:

Deci este.acum ma suna plangand ca ma iubeste sa ne impacam si aseara imi dadea smsuri ca vad eu.numai din astea. oricum m-a inselat de multe ori si cred ca asta va face in continuuare degeaba zice el ca ma iubeste, ca se schimba pentru mine asa mi-a zis mereu dar tot ce stie face