| Criss197 a întrebat:

Ce faci daca fostul tau iubit isi face un facebook unde pune poze cu tine dezbracata si se da drept tine? Si va rog fara comentarii cum ar fi: "chiar era necesar sa ii dai acele poze"? de fapt le-a facut fara sa stiu, la web. Aveam incredere in el.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrea sa te faca de ras si lumea sa te vada ca o prostituata. Poti reclama la administrator ca sa ia masuri.

| Liviu a răspuns:

Sincer,e cam grava situatia, si eu am facut multe poze cand imi aratau la web fetele.Dar sunt 2 reguli cand faci asta.Tu trebuie sa iti asiguri asta.Nu arati fata, si arati dupa un alt idd.Si nu poate demonstra ca esti tu.(asta sa stii pentru viitor) Si pentru baieti care vor sa vada la web.Baieti tinetiva pliscu, ati vazut, taceti.Nu santajati, nu puneti pe net.E material pornografic cu minori explicit. Faceti dosar penal aiurea daca sunteti prinsi.Tu puisor, capul sus.Ai facut o greseala, nu are rost sa se arunce cu noroi in tine.Lai iubit, e de inteles.Cand iubesti nu gandesti logic(asa e la mine) acum vei stii pentru viitor.Si nu ceda, nu ii da ce doreste.E doar un animal.Cand gasesc astfel de barbati, mie scarba de eihappysi mie scarba ca sunt barbat cand 'aud' de specimene ca acest baiat

| Criss197 explică (pentru Liviu):

Multumesc..incerc sa trec peste dar de fiecare data cand reusesc sa mai uit, ma suna si incepe din nou. Cred ca e un fel de plictiseala, ma suna dupa o saptamana si incepe cu santajul pentru ca stie ca eu intru in panica, iar daca intru in panica fac ce vrea el. Dar nu am sa fac ce vrea el chiar daca asta inseamna ca o sa faca facebook cu pozele alea. Singurul lucru de care imi e frica, este sa nu afle parintii deoarece majoritatea membrilor din familia mea si colegii de serviciu a parintilor mei au facebook. Dar pe langa toate amenintarile si pe langa santaj vreau sa spun ca vorbeste foarte urat, ma injura si ma umileste. Ma simt in pericol, m-am inchis in mine si nu stie absolut nimeni despre asta, nu poate nimeni sa ma apere de acest psihopat. Nu mai pot sa ii fac fata singura.

| Liviu a răspuns (pentru Criss197):

Da-mi idd tau sa it iexplic mai multe pe mess

| Criss197 explică (pentru Liviu):

Ti l-am trimis ca mesaj.

| Liviu a răspuns (pentru Criss197):

Wtf.r4pp5ullz43v3r baga tu o.O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti denunta la politie. am mai vazut asta, poate fi acuzat de pornografie fara licenta sau ceva de genu nu mai stiu bine., pentru ca nu are acordu tau. sa mai faci poze si cu alti alta data laughing

| Lisiele a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tocmai ce discutam ieri si alaltaieri despre asta.

| TheRealDaniel a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca faptul ca nu mai sunteti impreuna tine de trecut, sa treaca peste, ca ce face el este copilaresc. Daca nu inceteaza da-i report.

| Criss197 explică (pentru TheRealDaniel):

Nu a facut facebook-ul...problema sta in felul urmator: el ma santaja ca daca nu intretin cu el relatii sexuale(ceea ce pana acum nu am mai facut dar am fost inconstienta cu web-ul) publica pozele. Am incercat sa il inregistrez cand spunea asta si si-a dat seama pentru ca se aude acel "beep". Iar acum am facut si mai rau, imi e frica de el. A vazut punctul meu sensibil deoarece intru in panica atunci cand aduce vorba de acele poze. Nu stiu ce sa fac si cum sa ma stapanesc. Pe de o parte ma gandesc ca acele poze nu sunt clare, nici macar nu mi se vede bine fata pentru ca este un "print screen". Dar este vizibil numele meu la casuta cu web-ul. E de neoprit, nu se potoleste nu ma lasa in pace, nu stiu ce sa mai fac sunt intr-o situatie de disperare si nu stiu daca chiar e cazul sa imi fac atat de mari probleme. A zis ca daca vrea in 2 ore ma stie tot orasul.

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Criss197):

Esti intr-o situatie foarte dificila, dar tu ai fost o prietena buna de i-ai dat asfel voie sa te vada la web, poate prea buna, trebuia sa ai grija cu cine te pui intr-o relatie de la bun inceput, sa-l cunosti cu adevarat sa nu fie genul razbunator si mincinos, eu nu pot sa-ti zic decat sa vorbesti cu el si sa ajungeti la un compromis, nu cred ca daca o sa faceti sex acum o sa le stearga, o sa continue sa ceara asta, asta daca nu este un om de cuvant sau poti sa-ti asumi greselile faptelor tale.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Pai niciodata sa nu ai incredere in nimeni!
Daca te-ai lasat manipulata de el sa-ti faca poze apoi urmand un contact sexual e vina ta, el vrea sa se razbune pe tine.
De asemnea poti sa raportezi la facebook ca e contul fals si administratorii sau asistentii il vor sterge, mare chestie.
Incearca asta.

| Ryoo a răspuns:

Dacă ai vreun mesaj, inregistrare, orice dovadă de amenințare, șantaj, etc. Du-te la poliție, sau vorbește cu părinții tăi/lui.

| Criss197 explică (pentru Ryoo):

Problema este ca inregistrarea nu se pune ca proba la politie.