| Lamasanu a întrebat:

Am buletinul expirat de pe 27 decembrie!
Pe 7 Martie trebuie să mă duc după Permis la Poliție pentru că, mi-a fost Suspendat pe 20 Noiembrie, dar am avut dovadă!
Întrebarea mea este, pot ridica Permisul cu Buletinul ăsta?
Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin L.55/2020 a fost prelungita valabilitatea cartii de identitate pe toata durata starii de alerta si inca 90 de zile dupa incetarea acesteia.
Asa fiind CI este inca valabila, posibil inca 4-5 luni, avand in vedere ca in 27.12. 2021 era stare de alerta si nu a incetat inca si probabil nu va inceta pana prin luna martie sau chiar mai mult, avand in vedere situatia pandemiei.
Fata de cele aratate poti ridica permisul cu CI de acum, aceasta fiind valabila.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| Feyenooord666666 a răspuns:

Da se poate, se prelungeste valabilitatea datorita mirifica starii de urgente.
si ramane valabil inca 90 de zile dupa ce va fi vreodata gata starea asta fericirii de urgenta.

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

In Romania nu mai e stare de urgență din mai 2020.

| Feyenooord666666 a răspuns (pentru suntserios):

Alerta na...

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Când vrei sa faci mistoruri macar să știi despre ce vorbești

| Feyenooord666666 a răspuns (pentru suntserios):

Tot acolo e.

ambele sunt inutile...

| suntserios a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Când nu le înțelegi sunt inutile.

| Feyenooord666666 a răspuns (pentru suntserios):

Le inteleg.

Tot omul mai greseste, inclusiv tu.

Da fie cum vrei tu...