| Deadman113 a întrebat:

Am circulat cu un cielo cu ITP - ul expirat fara sa realizez, efectiv am uitat, am primit dovada înlocuitoare valabila 15 zile cu care sa ma prezint la RAR. Ideea e ca am plecat din tara, mai sunt cateva zile si expira dovada... Pot duce mașina pe platforma cand revin in tara sau ce se întâmplă daca in termenul de 15 zile nu ma prezint cu masina, ea efectiv sta in garaj parcata? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti duce masina pe platforma.
Daca masina sta in garaj nu se intampla nimic, ITP este necesara doar pentru a circula legal pe drumurile publice.