| Kornuletz540 a întrebat:

Am citit recent un articol care la început am crezut că este o glumă proastă, dar apoi m-am convins cu groază că e adevărat: niște activiști de stânga din mediul politic american vor ca pedofilia să fie legalizată și să nu mai fie considerată o boală psihică, iar pedofilii să nu mai fie,, stigmatizați'' din punct de vedere social. Credeți că o asemenea grozăvie v-a deveni realitate în viitorul apropiat, la fel ca și căsătoriile gay sau transgenderismul?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Casatoriile gay nu mi se par cine stie ce pericol atat timp cat sunt doar in forma civila si nu obliga institutiile religioase sa le accepte convingerile.
Dar fenomenul trans mi se pare o ofensa si o aberatie la adresa naturii umane.
Parerea mea e ca transgenderismul ar trebui interzis total deoarece distruge puritatea rasei umane si implicit afecteaza si sanatatea la nivel mondial.Chiar ma intreb cat de sanatos ar iesi un copil facut de doi transexuali.
Cat despre pedofilie, nu cred ca o devina legala doarece ar fi prea de tot si ar starni nemultimiri in masa, proteste nu ar nimeni de acord cu asa ceva pentru ca pedofilia e o infractiune foarte grava.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte homofob din punctul tau de vedere sa pui casatoriile gay si pedofilia pe aceeasi treapta, nu?

| Kornuletz540 explică (pentru suntserios):

Nu am nimic cu cei LGBTQ+, în schimb nu mi se pare deloc okay să se poată căsători sau să adopte copii, cel puțin nu pe cei care provin din orfelinate mizere( nu în toate cazurile). Dacă ție ți se pare că pedofilia e okay, de ce nu ai fi de acord cu legalizarea violului (întrebare retorică)?

| suntserios a răspuns (pentru Kornuletz540):

Cum ai tras tu concluzia ca am zis eu ca mi se pare ok pedofilia? De unde pana unde?

Deci nu ai nimic cu persoanele gay, dar preferi ca niste copii sa traiasca o viata mizera decat sa fie adoptati de un cuplu de acelasi sex care le poate oferi un viitor... ce gandire primitiva. Sa distrugi sansa la o viata normala a unui copil doar ca nu iti plac tie gay... si cica nu esti homofob. Loool.

PS. Nu mai da link uri din mizeria aia de site active news. O sa iti dau report daca mai apar. Nu e deloc ok sa promovezi mizeria aia de site.

Si te faci de tot ca.catul cand scrii "ncerc să evit pe cât posibil paginile cu dezinformare" si dai link din mizeriile alea.

| doctorandus a răspuns:

Nup, nici republicanii, nici democratii nu sunt de acord cu decriminalizarea abuzului sexual asupra copiilor.

In schimb, in multe state din SUA daca pedofilul se casatoreste cu minorul abuzat, este considerat negustor cinstit si scapa de pedeapsa. Crestinii evanghelici se opun hotarat abolirii acestei reguli.

| relian a răspuns:

Tocmai ce bosorogii aia de la curtea suprema a anulat legi referitoare la avort, au spus ca atunci cand sa venit cu modificarea legii avortului, au venit si astia defecti sau cum sa le zic rebuturi ori ce or mai fi si au cerut si aia drepturi, de aia sau intimplat chestiile astea, gay pe strada de mina, casatorii si ertc.

Problema a fost atunci cand so intimplat cu avortu, pai aia trebuie sa modifice doara legea ce privea avortul, nu rahaturi, nu stiu exact cea fost pe vremurile alea.
Ce stiu e ca bosorogii de la curtea suprema, asa au spus. Eu nu-i prea cred, de ce nu vin sa ia fiecare chestie separat, sa o discute si sa spuna, avortul este legal, aia de se plimba de mina pe strada, interzisi, casatoriile intre pareteneri de acelasi sex ilegale, asa ar fi cinstit si corect.

Ce arati tu, asa ceva nu exista, adica pedofilie legala, pentru ca vorbim de copii, pentru ca vorbim de chestii ilegale, multe is un fel de viol, deci no sa se intimple asa ceva niciodata in nicio o tara.

Casatoriile cu gay si plimbatu de mina in public, alea trebuie interzise. Sa faca la ei acasa ce vo, nu in public, chestiile alea is de fapt rebuturi umane, defecte, aia in mod normal nu ar supravietui in conditii de viata de aia gen jungla, chair de ar sta cu alti oameni in pestera, iar alunga cei normali laughing

| mastadont a răspuns:

Ia dă un link să vedem și noi sursele, nu prea îmi vine să cred așa ceva.

| doctorandus a răspuns (pentru mastadont):

Progresistii din SUA lupta impotriva casatoriilor cu copii: https://www.equalitynow.org/learn_more_child_marriage_us/

Crestinii conservatori se opun abolirii lor.

| blackann a răspuns:

Asemenea "grozavie" nu VA* deveni realitate, pentru ca ai citit pe un site cu fake news! Si cum ai compara vreodata pedofilia cu lgbt (trans este inclus, in caz ca nu stii)? Nu inteleg de ce oamenii ca tine au acces la internet.