| anonim_4396 a întrebat:

Am de gind sa fondez Partidul Comunist Democrat, un partid cu o doctrina sanatoasa, solida formata intii si intii pe dezvoltarea economica, bazata pe o stabilizare pe cap de locuitor si deci pe confiscarea averilor marilor magnati care s-au imbogatit fara a produce nimic niciodata.Confiscarea se impune pentru a intoarce capitalul tarii inapoi la buget pentru a putea investi intr-o noua economie pentru cei tineri.Va fi un partid fara nimic din cel vechi, fara nici o tenta xenofobica, de fapt granitele vor fi mai deschise ca acum. Dar, chiar daca sint fondator, nu am pretentia sa ajung la conducere, lucrul asta facinduse pe baza votului liber intre membri, dar pentru asta trebuie alesi membri care totusi au idee despre ce si cum o sa conduca o tara in cazul in care vor ajunge la conducere.Deci hai sa incercam sa aflam ce veti face in cazul in care veti ajunge presedinte si cum judecati ca ar trebui procedat sa fie toata lumea multumita, sa fie o tara de vis.

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mai Har eu zic sa-i dai niste aspirina si ceva frectie partidului ca este racit rau. Nu auzi cum behaie si stranuta, ba mai are si cucuie ca se bate cap in cap "comunist democrat".

| harciog a răspuns:

Cum imi inchipuiam.Toti sintem in stare sa benganim facind diferente ca si cum noi am fi istetii sculii pe tot mapamondul.Va multumesc.O noapte buna.

| ChioruL14 a răspuns (pentru harciog):

Pentru penultimul raspuns. Ce pretentii aveai? happy

| Hombre a răspuns (pentru ChioruL14):

O tesla pentru presedinte.

| harciog a răspuns (pentru ChioruL14):

Nu mai vreau ma chiorule nimic decit s-o stearga dreaku de imbecilitate.Omul face o gluma si voi toti cu vuvuzeaua.Ma duc la betivanii mei.

| Vizitiul a răspuns:

Ca sa fie o tara de vis trebuie' sa ne culcam...pe o ureche. Daca aspir la functia de presedinte pentru a multumi pe toata lumea, mai bine ma apuc de aspirat prin casa. Odata ce ma stabilesc in functie, nu fac decat sa fac vechime. Bine, eu sunt un presedinte onest...De fapt as fi! Ma si vedeam in functie, nebunule, te joci cu mintea mea.

| noktambul a răspuns:

Am avut vreo trei momente cand am crezut ca esti un om cu capul pe umeri. E vineri seara (the day befor weekend) asa ca gasesc o scuza demersului tau.

| harciog a răspuns (pentru noktambul):

Iti pierzi des vremea sa cataloghezi lumea?

| PinkPanther a răspuns:

Serios? comunist democrat? termenii astia se bat cap in cap, nu are cum sa fie si comunist si democrat, inainte sa te bagi in politica ar trebui sa studiezi putin, macar dictionarul

| harciog a răspuns (pentru PinkPanther):

Ce are termenul comunist? Am spus deja ca nu are nimic cu cel vechi ca lumea sa nu-i dea aceeasi directie.Stiu ce a insemnat, stiu ca se bat cap in cap dar nu vreau sa insemne decit o simpla denumire.

| ChioruL14 a răspuns:

Eu zic sa fondezi PFB - partitul filozofilor betivi... poate se mai ieftineste bautura asta ca e scumpa rau : |

| Marius21s a răspuns:

Mai bine taci, că poate te împuşcă ăştia laughing România nu e o ţară liberă, aşa cum se crede!winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perfect. La munca tovarasi!
Da' vezi ca n-o sa confisti decit imobile si terenuri. Astia de ne-au jefuit pina acum si-au depus banii in afara tarii, ca bancile noastre sint prea nesigure. Oricit de idioti ar fi, atita minte au si eiwinking