| justgabriela a întrebat:

Am depus o contestatie la tribunal si am primit inapoi INTAMPINARE. Cum raspund inapoi? Prin ce modalitate, ce adresare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa depui un raspuns la intampinare, prin care sa combati cele scrise acolo. Raspunsul trebuie depus in termen de maximum 10 zile de la comunicarea intampinarii, il poti trimite prin posta sau sa-l depui la registratura instantei.

| justgabriela explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns. intrebarea mea era. ce scriu acolo la titlu? tot Intampinare? stiu ca exprimarea e putin puerila dar altfel nu stiu cum s-o fac

| Ioandelasal a răspuns (pentru justgabriela):

Nu, ci Raspuns la intampinare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă doreşti, poţi depune un "Răspuns la Întâmpinare" în termen de 10 zile de la comunicarea acelei Întâmpinări!

Dacă situaţia are legătură cu "problema" cu ANAF-ul, atunci, bănuiesc că vă judecaţi după Codul NOU de Procedură civilă - deci, ai OBLIGAŢIA de a fi reprezentată/asistată de un avocat.
În acest caz, actele depuse la Instanţă TREBUIE să fie contrasemnate ( şi parafate ) de acel avocat!

Toate cele bune.

| HDR10 a răspuns:

Daca nu iti convine poti sa faci recurs!
Bafta